معرفی کتاب : رنجهای حضرت زهرا سلام الله علیها

«…بزرگترین مشکل اینان( غاصبان خلافت) زدن  حضرت زهرا(س) و سقط جنین و به آتش کشیدن و وارد شدن به خانه او، با خشونت هرچه تمام تر بدون کوچکترین توجیه قابل قبول و معقول است، اگر علی(ع) در مقابلشان بود، این گره می توانست با متهم کردن او به متجاوز بودن در مقابل مهاجمان باز شود.
آن چه کار اینان را مشکل تر می کند، سخنان پیامبر(ص) در حق فاطمه(س) است و این که این حوادث بلافاصله بعداز رحلت آن حضرت دقیقا در خانه زهرا(س) و به شیوه ای غیر قابل دفاع یا توجیه صورت گرفته. …»

   کتاب رنج های حضرت زهرا (علیها سلام)

به قلم مرحوم  علامه سید جعفر مرتضی عاملی و ترجمه محمد سپهری به واگویی جایگاه حضرت زهرا(علیها سلام) نزد پیامبر (صلی الله علیه و آله) به وقایع پس از شهادت نبی مکرم اسلام پرداخته و به برخی شبهات، اشکالات و پرسش‌های موجود در این زمینه و نیز بررسی مظلومیت حضرت زهرا(علیها سلام) پرداخته است.

نویسنده، در این کتاب،پس از اثبات مقام و عصمت حضرت زهرا(علیها سلام) و افضلیت آن حضرت بر تمام زنان عالم، تک تک اشکالات و ایرادات تاریخی و روایی در خصوص حوادث و ماجراهای بعد از رحلت پیامبر اسلام و شهادت حضرت زهرا(س) را واگویی می‌کند و به آنها پاسخ می‌دهد.

در بخش دوم کتاب، از ۳۶۴ مأخذ و سند ؛ دلایل و چگونگی تهاجم به خانه زهرا(س) و هتک حرمت دختر پیغمبر(ص) و زدن و اذیت او را متذکر شده است.کتاب­خانه و مرکز اطلاعات دبیرستان احسان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید